+421 905 666 020 | info@flexidom.eu
Celoročné mobilné domy Wood

Oplatí sa investovať do mobilného domu? Je investovanie do mobilných domov na prenájom dobrý nápad? 

VÝHODY INVESTOVANIA DO MOBILNÝCH DOMOV

1. Cenová dostupnosť

Jednou z najväčších výhod mobilných domov je ich cena. V porovnaní s tradičnými nehnuteľnostami sú zvyčajne oveľa lacnejšie.

2. Na výber nespočetne veľa variácií.

Pretože cena mobilného domu v bohatej štandardnej výbave je pri porovnaní s cenami nehnuteľnostami veľmi priaznivá, môžete si dovoliť dokúpiť do mobilného domu špičkovú výbavu ako smart ovládanie domu, kvalitné drevené podlahy, nadštandardné kuchynské linky atď a stále bude cena takto upraveného mobilného domu nižšia. Takéto vylepšenia vám však umožnia účtovať viac za prenájom mobilného domu.

3. Nižšie náklady na údržbu a opravy

Nájomníci vo vašom mobilnom dome budú zodpovední za opravy a údržbu. Ušetrí vám to čas pri jednaní s dodávateľmi.

4. Bezpečnosť

Celoročné mobilné domy Arktik, mobilné domy Wood, či mobilné domy s pultovou strechou Modern sa vyrábajú podľa európskej normy EN STN 1647. 

5. Vysoký dopyt

So stúpajúcimi cenami nehnuteľností si čoraz viac ľudí hľadá cenovo atraktívny dlhodobý prenájom. Mobilné domy sú tá správna voľba.

6. Menej konkurencie

Investorov do mobilných domov je málo. Malá konkurencia znamená viac príležitostí pre tých, ktorí mobilné domy na prenájom vlastnia.

NEVÝHODY INVESTOVANIA DO MOBILNÝCH DOMOV

1. Predsudky

Mnoho ľudí má predsudky voči bývaniu v mobilných domoch, čo môže sťažiť hľadanie nájomníkov. Niektorí ich považujú za bývanie pre nižšie príjmové skupiny, zatiaľ čo iní si myslia, že mobilné domy nie sú bezpečné. Nič z tohto však už v súčasnosti nie je ďalej od pravdy.

2. Potreba pozemku

Možno budete musieť znášať náklady na nákup pozemku, na ktorý umiestnite svoj mobilný dom, či mobilné domy.

3. Obmedzené možnosti financovania

Nakoľko mobilný dom nie je nehnuteľnosť, finančné inštitúcie poskytujú na financovanie iba produkty s vyššími úrokovými sadzbami. Aj tu sa však situácia radikálne zmenila. Všetko o možnostiach finacovania si môžete prečítať tu.

Je investícia mobilného domu na prenájom dobrý nápad? Rozhodnutie je na Vás. Ak však potrebujete poradiť, prejsť detaily, či vidieť a zažiť mobilné domy “naživo”, neváhajte nás kontaktovať. 

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *