+421 905 666 020 | info@flexidom.eu
  • admin

Kedy sa objavili prvé mobilné domy? V päťdesiatych rokoch minulého storočia veľa američanov premýšľalo, ako bývať vo vlastnom dome aj pri častom sťahovaní za prácou. Riešením bol mobilný dom, ktorý im umožňoval žiť v akomkoľvek kúte krajiny. Postupne začali na okrajoch amerických miest vznikať miesta s prípojkami inžinierských sietí, čím bolo sťahovanie aj s mobilnými domami zjednodušené.

V Európe sa mobilné domy objavili najskôr v Británii a Holandsku. Použité mobilné domy sa z týchto krajín začali voziť aj na Slovensko. Z dôvodu, že išlo predovšetkým o rekreačné domy určené na občasné bývanie, ako aj v dôsledku miernej klímy v týchto krajinách, tieto mobilné domy nie sú vhodné do našich zemepisných šírok, ktoré sú typické zimným chladným obdobím.

A práve preto sa v Ružomberku sa začali vyrábať celoročné mobilné domy dimenzované na slovenské klimatické podmienky. Šesť produktových línií a takmer 400 osadených mobilných domov na Slovensku, v Čechách a Maďarsku je garantom kvality našich výrobkov, v ktorých si užijete v každé ročné obdobie.

Mobilné domy sa stávajú čoraz obľúbenejšou alternatívou trvalého bývania aj na Slovensku. Budeme radi, ak nás navštívite v Ružomberku a necháte sa inšpirovať našou kolekciou celoročných mobilných domov.

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *