+421 905 666 020 | info@flexidom.eu

1) Čo Vám to môže priniesť po finančnej stránke?

Zníženie nákladov na údržbu domu.
Zmenšenie môže priniesť fyzické aj finančné výhody. Čím ste starší, tým ťažšie bude pravidelne vykonávať domáce práce v domácnosti a na dvore. Zmenšením tiež znížite nároky na údržbu vášho domu.

Okamžité splatenie hypotéky, či iného úveru.
V závislosti od sumy, ktorú ešte dlhujete na svojej aktuálnej hypotéke či inom úvere na bývanie, môžete výťažok z predaja svojho domu použiť na kúpu menšieho mobilného domu v hotovosti. Zamyslite sa nad tým, koľko peňazí by ste ušetrili, keby ste eliminovali splátky hypotéky.

Šetrenie peňazí na dôchodok.
Po odchode do dôchodku budete s najväčšou pravdepodobnosťou žiť s pevným príjmom závislým od vašich úspor, investícií a dávok sociálneho zabezpečenia. Zmenšenie domu vám umožní nielen znížiť splátky bankových úverov, ale aj znížiť mnohé náklady spojené s vlastníctvom väčšieho domu, nakoľko údržba menších domov je lacnejšia. Zmenšením vášho domova si môžete dovoliť väčší mesačný príspevok na sporenie na dôchodok.

2) Neignorujte potencionálne skryté náklady.
Hoci zredukovaním veľkosti domu ušetríte peniaze na bankových úveroch a ušetríte aj na energiách, neznamená to, že môžete hodiť finančnú opatrnosť za hlavu. Uistite sa, že mobilný dom, o ktorom uvažujete, nevyžaduje rozsiahle opravy alebo údržbu. Ideálne je kúpiť si nový mobilný dom vyrobený presne podľa vašich požiadaviek. 

3) Nezabudnite si zrátať, koľko vás bude stáť sťahovanie.
Keď si začnete uvedomovať, koľko peňazí ušetríte zmenšením, nezabudnite na náklady spojené s presťahovaním sa na nové miesto. Aj keď možno uvažujete o znížení nákladov tým, že si všetko sťahovanie urobíte sami, nechajte si vypracovať cenovú ponuku od sťahovacej spoločnosti. Nielenže by ste mali niekoho, kto by vám vaša veci zbalil, premiestnil a vybalil, ale väčšina sťahovacích firiem ponúka aj poistenie: ak sa niečo pokazí, dostanete náhradu.

4) Aký životný štýl preferujete?
Aké funkcie má spĺňať váš nový mobilný dom? Zamyslieť sa nad tým je obzvlášť dôležité pri zmenšovaní, pretože budete mať menej obytného priestoru. Uistite sa, že váš nový domov bude umožňovať životný štýl, aký chcete, a že sa vám doňho zmestí čokoľvek, čo si so sebou vezmete.

5) Zaplaťte len za izby, ktoré využívate.
Keď sa zamyslíte nad tým, ktoré izby vo svojom veľkom dome používate najčastejšie, je to pravdepodobne celkom jednoduché: obývacia izba, kuchyňa, spálňa a kúpeľňa. Ak nepoužívate jedáleň, tretiu alebo štvrtú spálňu, prečo ich vôbec mať?

Rovnakú taktiku možno použiť aj pri pozemku. Ak zistíte, že trávite málo voľného času užívaním si dvora – skôr len jeho údržbou – potom zvážte ideálnu veľkosť pozemku. 

6) Menší dom, menej vecí.
Keďže si kupujete menší, dom mali by ste myslieť aj na zmenšenie objemu osobných vecí. Základ je všetko si dobre zorganizovať. Zoberte si všetky svoje veci a rozdeľte ich na tri kôpky: ponechám si, možno si ponechám, predám alebo darujem.

Pokiaľ ide o staré CD, DVD, kazety, VHS, diapozitívy, filmové pásy a dokumenty, skúste ich digitalizovať, nahrať na pevný disk, či cloudovú službu.

8) Nesnažte sa vziať so sebou všetok nábytok
Prv než začnete z vášho dvojposchodového domu nakladať veľké postele, obývačkové steny, či jedálenské stoly do sťahovacieho auta, majte na pamäti rozmery vášho nového mobilného domu. A nebude lepšie starý nábytok predať s domom, alebo cez bazár a za získané peniaze nakúpiť nový nábytok? Ak sa cítite neistí procesom výberu a umiestňovania nového nábytku, najmite si interiérového dizajnéra. Je to odborník, ktorý vyžmýka maximálny potenciál z nových miestností podľa vami stanoveného rozpočtu, vkusu a životného štýlu.

10) Vytvorte si plán.
Sťahovanie, to je je kopa práce. A hlavne vtedy, ak sa sťahujete z väčšieho do menšieho. Stanovte si časovú os a podľa toho vytvorte plán, namiesto toho, aby ste sa pokúšali riešiť všetko naraz. Vytvorením plánu budete počas celého procesu lepšie organizovaní a zároveň znížite stres.

11) Vyberte si správny mobilný dom.
Rozhodnutie, že sa presťahujete do menšieho bude vyžadovať zamyslenie, do akého typu domu sa chcete ísť. Typ domu, pre ktorý sa rozhodnete, bude závisieť od faktorov, ako sú vaše financie, zdravotné požiadavky, či životný štýl, ktorý hľadáte. Všetky naše mobilné domy sú určené na celoročné využitie sú dimenzované na naše klimatické podmienky. V cene je bohatá štandardná výbava vrátane kompletne vybavenej kuchynskej linky a kúpeľne so sanitou. Na vás je, aký veľký a koľko izbový mobilný dom si vyberiete, či preferujete sedlovú alebo pultovú strechu. Navyše vo výrobe vieme mobilný dom vyrobiť presne podľa vašich osobitných požiadaviek.

Všetky naše mobilné domy Arktik, Wood, Modern sú určené na celoročné využitie a sú dimenzované na naše klimatické podmienky. V cene je bohatá štandardná výbava vrátane kompletne vybavenej kuchynskej linky a kúpeľne so sanitou. Na vás je, aký veľký a koľko izbový mobilný dom si vyberiete, či preferujete sedlovú alebo pultovú strechu. Navyše vo výrobe vieme mobilný dom vyrobiť presne podľa vašich osobitných požiadaviek.

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *