+421 905 666 020 | info@flexidom.eu
Celoročné mobilné domy Flexidom

Premýšlate o kúpe celoročného mobilného domu? Ktorý mobilný dom je však možné označiť ako celoročný v našich klimatických podmienkach? 

Ako celoročné mobilné domy sa bežne označujú aj dovážané mobilné domy z Veľkej Británie. Sú však naozaj ideálne na celoročné využitie v našich zemepisných šírkach? Porovnajme si klímu v týchto krajinách s klímou na Slovensku (zdroj UsualWeather.com).

Klíma:
– Veľká Británia: mierna morská klíma s miernymi zimam
– Slovensko, Česko: teplé letá, studené zimy

Priemerné teploty počas najchladnejšieho mesiaca Január:
– Veľká Británia: minimálna priemerná teplota 3, 4 ℃ | maximálna priemerná teplota 8,1 ℃
– Slovensko, Česko: minimálna priemerná teplota -3,3 ℃ | maximálna priemerná teplota 2,6 ℃

Z uvedeného vyplýva, že naše klimatické podmienky sú výrazne odlišné od klimatických podmienok vo Veľkej Británii. Logicky aj úroveň zateplenia takýchto mobilných domov je výrazne nižšia, než u nás.

Práve dlhoročné skúsenosti s predajom zahraničných mobilných domov a uvedené klimatické rozdiely nás doviedli k potrebe vymyslieť a vyrábať mobilné domy vhodné do našich klimatických podmienok. Rokmi projektovania, skúmania a testovania vznikol úspešný celoročný mobilný dom ARKTIK, WOOD a MODERN

Prečo sú Flexidom mobilné domy  naozaj celoročné aj v našich klimatickým podmienkach?  Jedným z dôvodom je kvalitné masívne zateplenie sivým grafitovým polystyrénom. Výhody grafitového polystyrénu sú:

1) Grafitový polystyrén je tepelnoizolačný materiál, ktorý zvyšuje účinnosť zateplenia až o 20% v porovnaní s rovnakou hrúbkou obvodovej steny pri použití bieleho polystyrénu. 

2) Grafit odráža teplo späť k jeho zdroju, čo mimoriadne zlepšuje tepelnú izoláciu grafitových polystyrénových dosiek.

3) Výborné tepelnoizolačné vlastnosti nestráca ani pri zmene teplôt. Svoje vlastnosti si dokonca zachováva aj pri krátkodobom zahriatí na 95 ℃.

4) Grafitový polystyrén má výbornú paropriepustnosť. Nakoľko slabo absorbuje vlhkosť, vytvára nevhodné prostrerdie pre vznik plesní.

5) Nevytvára tepelné mosty.

Ku komfortu mobilného domu počas chladnejšieho obdobia prispievajú samozrejme aj kvalitné päťkomorové okná s dvojsklom a celková konštrukcia celoročného mobilného. 

Mobilné domy sa vyrábajú podľa európskej normy STN EN 1647+A1. V tejto norme, v odseku 5.6 (Klasifikácia tepelnej izolácie a kúrenia) sa udáva, že priemerný prestup tepla U konštrukčných prvkov, vrátane okien dverí a strešných otvorov nesmie presiahnuť hodnotu 1,2 W/(m².K). Hodnota prestupu tepla našich celoročných mobilných domov je iba 0,34W/(m².K).

Hľadáte celoročný mobilný dom vhodný do našich klimatických podmienok? Práve ste ho našli! Stačí si už len vybrať model Arktik, Wood, alebo Modern.

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *