+421 905 666 020 | info@flexidom.eu
Mobilný dom Arktik

Podľa údajov Národnej banky Slovenska bola v roku 2021 priemerná cena nehnuteľností na Slovensku 2176 €/m2.  Najvyššia bola v Bratislavskom kraji (2826 €/m2), najnižšia v Nitrianskom kraji (1172 €/m2). Priemerná cena nového mobilného domu v roku 2021 bola 830 €/m2. Cena nehnuteľností je v porovnaní s cenou mobilných domov vyššia o neuveriteľných 162%.

Ak sa rozhodnete pre kúpu celoročného mobilného domu, tu je pár rád, na čo by ste mali myslieť.

Vedieť, kedy kúpiť.
Ak rozmýšľate o kúpe vlastného bývania, najvhodnejší čas je práve teraz. Z dôvodu enormného nárastu cien materiálov ceny nehnuteľností a hotových mobilných domov dlhodobo rastú. Veriť, že rast cien sa niekedy zastaví je logické, no ich opätovný pokles je v horizonte niekoľkých rokov nereálny.

Používaný, alebo nový mobilný dom?
Vzhľadom na uvedený 162% rozdiel ceny mobilného domu oproti klasickej nehnuteľnosti, nedáva zmysel kupovať použitý mobilný dom. Je síce lacnejší ako nový mobilný dom, no dodatočné náklady na jeho renováciu vás môžu nepríjemne prekvapiť. Okrem toho nákup nového mobilného domu vám dáva možnosť prispôsobiť ho presne vašim potrebám.

Poznajte veľkosti mobilných domov.
Mobilné domy vyrábame v štyroch základných veľkostiach (šírka x dĺžka) a to 4x12m, 4x10m, 4x8m a 4x6m.
V prípade špecifických požiadaviek vzhľadom na pozemok zákazníka je možné vo výrobe upraviť veľkosť mobilného domu na iný rozmer, no vždy len v rámci maximálneho rozmeru do 4x12m.

Zistite, aké pôdorysy sú k dispozícii.
V štandarde ponúkame 18 pôdorysných riešení pre modelové rady Arktik, Wood a Modern.  Pri výbere pôdorysného riešenia zvážte dôležité veci, ako napríklad odkladacie priestory, potreba domácej kancelárie, veľkosť kuchyne a jej vybavenie, počet spální atď. Takýto kontrolný zoznam rodinných potrieb vám bude pri výbere pôdorysu nápomocný.

Poznajte svoje možnosti financovania.
Málokto je schopný financovať kúpu mobilného domu bez požičania si peňazí, a preto čoraz viac ľudí siaha po možnosti úveru. Financovanie sa môže v rôznych prípadoch líšiť, preto je dôležité vybrať najvýhodnejšie. Všetko o možnostiach financovania mobilných domov nájdete v tomto linku.

Poznajte možnosti prispôsobenia.
Spoluprácou priamo s výrobcom si môžete nadizajnovať mobilný dom, ako aj jeho exteriér a interiér, podľa vlastného vkusu. A to za zlomok nákladov potrebných na stavbu rodinného domu, či kúpu bytu. Nespornou výhodou pri cenotvorbe mobilného domu sú vždy presné ceny. Zákazník už po prvom stretnutí s nami vie, koľko bude stáť mobilný dom jeho snov.

Poznajte dodatočné náklady:
Pri zabezpečovaní financovania mobilného domu nezabudnite na inžinierske siete, ktoré si musíte dotiahnuť na pozemok (elektrina, kanalizácia, voda), poistenie mobilného domu, úpravu pozemku atď. Nákup mobilného domu bude jednoduchý len vtedy, keď vidíte jeho konečný obraz.

Vždy sa na nás môžete obrátiť:
Sme tu, aby sme proces nákupu mobilného domu od samotného začiatku urobili prehľadný a transparentný. Nebojte sa nás spýtať na čokoľvek, aj keď sa vám môže otázka zdať banálna. Naše dlhoročné skúsenosti si nechceme nechať pre seba.

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *