+421 905 666 020 | info@flexidom.eu
Mobilné domy s vinylovým obkladom a ich čistenie.

Na rozdiel od iných vonkajších obkladov, vinylové obklady vyžadujú iba pravidelné čistenie jemným mydlom a vodou. Minimálna údržba tak šetrí váš čas, ale aj vaše peniaze. 

Ako umývať vinylové obklady?

Vinylové obklady umyte mäkkou handričkou, alebo obyčajnou kefou s dlhými vlasmi s mäkkými štetinami. V prípade štruktúrovaných povrchov používajte iba kefu s mäkkými štetinami. Pre  dosiahnutie najlepšieho výsledku, začnite v spodnej časti domu a čistiaci roztok pred zaschnutím úplne opláchnite. Ak má váš mobilný dom sokel z iného materiálu ako vinyl, zakryte ho.

Ako odstránim plesne?

Osvedčil roztok octu (30 %) a vody (70 %). Samozrejme možete použiť aj konvenčné čistiace prostriedky. Pred ich použitím sa poraďte s predajcom, či sú vhodné na čistenie vinyloveho obkladu.

Môžem použiť na čistenie vysokotlakový čistič (WAPku)?

Áno. Pred použitím si však pozorne prečítajte návod na umývanie. Pri čistení držte wapku vo výške očí. Voda zostane na vrchu obkladu, kde sa dá čistiť najefektívnejšie. Nemierte wapkou nahor, voda môže prenikať za obklad. Čištenie okolo akéhokoľvek otvoru v stene (okná, dvere, elektrické zásuvky, komín atď) však doporučujeme urobiť ručne kefou.

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *