+421 905 666 020 | info@flexidom.eu
Mobilné domy s celoročným zateplením z Ružomberka

Rozmýšľate o živote v mobilnom dome? Dá sa v mobilnom dome bývať v každom ročnom období? Určite áno. Pozrime sa na to, ako spoznáte kvalitné celoročné mobilné domy..

ZATEPLENIE

Základom zateplenia dimenzovaného na naše klimatické pomery je tzv. šedý polystyrén s pridaním grafitu. V porovnaní s bielym polysterénom poskytuje ešte lepšie  tepelnoizolačné parametre pri zachovaní ostatných fyzikálnych veličín, ako je hmotnosť, pevnosť v ohybe a tlaku, či odolnosť voči vlhkosti.

Vďaka zatepleniu grafitovým polystyrénom sú náklady na vykurovanie obytného priestoru nižšie. Priemerná vlhkosť v takto zateplenom objekte a pri správnom vetraní je ideálna – pohybuje sa od 45 do 55 %. Zateplenie s použitím grafitového polystyrénu je absolútne bezpečné a nemá žiadny negatívny vplyv na zdravie človeka.

VYKUROVANIE

V strope sú zabudované Heatflow® infra fólie. Infra žiarenie je zo stropu vysielané do podlahy, ktorá teplo absorbuje. Nahriata podlaha následne zahrieva steny a vzduch. Stropný systém Heatflow® tak vytvára stav rovnomernej tepelnej akumulácie celej konštrukcie mobilného domu s najefektívnejšim ohrevom vzduchu. Vykurovanie stropnými infrafóliami zabezpečuje minimálnu spotrebu elektrickej energie približne do 2 kW/h.

AKÉ SÚ CELKOVÉ NÁKLADY NA BÝVANIE

Kvalitné zateplenie a vykurovanie mobilného domu, ako aj  použité plastové okná s päťkomorovým profilom a dvojsklom zaručujú, že priemerné náklady na elektriku sú 65 € až 70 € mesačne (resp. mesačný predpis z elektrární). Náklady na vodu sú individuálne. Bývanie v celoročných mobilných domoch je komfortné a ekonomické zároveň.

DISPOZÍCIA MOBILNÉHO DOMU PODĽA VAŠICH POTRIEB

Každý má iné nároky na bývanie. Jedna spálňa, alebo dve? Veľká kuchyňa s obývačkou? Vyberte si z 18 pôdorysných riešení v kolekcii Arktik, Wood, či Modern. Ak treba, dispozičné riešenie vieme prispôsobiť individuálnym požiadavkám.

1 Comment

  1. Simoneta Baťková
    26.07.2022 at 6:38 pm

    Prosím o zaslanie katalógu a cenníka mobilných domov. Sú aj možnosti pridania dvoch modulov aby to bolo ako bytová jednotka? Aké sú takéto možnosti? Prajem vám pekný deň
    Baťková

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *