+421 905 666 020 | info@flexidom.eu
Mobilné domy s celoročným zateplením z Ružomberka

Rozmýšľate o živote v mobilnom dome? Dá sa v mobilnom dome bývať v každom ročnom období? Určite áno. Pozrime sa na to, ako spoznáte kvalitné celoročné mobilné domy..

ZATEPLENIE

Základom zateplenia dimenzovaného na naše klimatické pomery je tzv. šedý polystyrén s pridaním grafitu. V porovnaní s bielym polysterénom poskytuje ešte lepšie  tepelnoizolačné parametre pri zachovaní ostatných fyzikálnych veličín, ako je hmotnosť, pevnosť v ohybe a tlaku, či odolnosť voči vlhkosti.

Vďaka zatepleniu grafitovým polystyrénom sú náklady na vykurovanie obytného priestoru nižšie. Priemerná vlhkosť v takto zateplenom objekte a pri správnom vetraní je ideálna – pohybuje sa od 45 do 55 %. Zateplenie s použitím grafitového polystyrénu je absolútne bezpečné a nemá žiadny negatívny vplyv na zdravie človeka.

VYKUROVANIE

V strope sú zabudované Heatflow® infra fólie. Infra žiarenie je zo stropu vysielané do podlahy, ktorá teplo absorbuje. Nahriata podlaha následne zahrieva steny a vzduch. Stropný systém Heatflow® tak vytvára stav rovnomernej tepelnej akumulácie celej konštrukcie mobilného domu s najefektívnejšim ohrevom vzduchu. Vykurovanie stropnými infrafóliami zabezpečuje minimálnu spotrebu elektrickej energie približne do 2 kW/h.

AKÉ SÚ CELKOVÉ NÁKLADY NA BÝVANIE

Kvalitné zateplenie a vykurovanie mobilného domu, ako aj  použité plastové okná s päťkomorovým profilom a dvojsklom zaručujú, že priemerné náklady na elektriku sú 65 € až 70 € mesačne (resp. mesačný predpis z elektrární). Náklady na vodu sú individuálne. Bývanie v celoročných mobilných domoch je komfortné a ekonomické zároveň.

DISPOZÍCIA MOBILNÉHO DOMU PODĽA VAŠICH POTRIEB

Každý má iné nároky na bývanie. Jedna spálňa, alebo dve? Veľká kuchyňa s obývačkou? Vyberte si z 18 pôdorysných riešení v kolekcii Arktik, Wood, či Modern. Ak treba, dispozičné riešenie vieme prispôsobiť individuálnym požiadavkám.

2 Comments

 1. Simoneta Baťková
  26.07.2022 at 6:38 pm

  Prosím o zaslanie katalógu a cenníka mobilných domov. Sú aj možnosti pridania dvoch modulov aby to bolo ako bytová jednotka? Aké sú takéto možnosti? Prajem vám pekný deň
  Baťková

 2. Eduard
  07.08.2022 at 10:45 pm

  Prosím o zaslanie katalógu a cenníka celoročných mobilných domov

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *