+421 905 666 020 | info@flexidom.eu
Celoročný mobilný dom Arktik vyrobený v Ružomberku.

Túto otázku si kladie veľa slovákov. Všetko závisí od vašej životnej fázy a vašich cieľov. Prenájom má určite svoje výhody, no pre mnohých ľudí vlastníctvo domu znamená, že dosiahli svoj sen.

Život v prenajatej nehnuteľnosti, ako aj kúpa vlastného mobilného domu majú svoje výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť pri rozhodovaní.
V dnešnom blogu sa pozrieme na niektoré výhody a nevýhody. Dúfame, že vám pomôžeme rozhodnúť sa, ktorá cesta môže byť pre vás najlepšia!

VÝHODY VLASTNÍCTVA MOBILNÉHO DOMU.
Pozrime sa na niektoré z dôvodov, prečo je vlastníctvo domu výhodnou voľbou:

1. Mobilné domy poskytujú slobodu a súkromie.
Ak si nevyberiete z 18 predpripravených štandardných pôdorysných riešení, mobilný dom vyrobíme podľa vašich osobných preferencií. Aká veľkosť mobilného domu vám vyhovuje? Koľko izieb plánujete? Aké rozmiestnenie okien vzhľadom na jeho umiestnenie na pozemku požadujete? Aký typ kuchynskej linky je pre vás ideálny? Máte svoje preferencie farebného vyhotovenia exteriériu a interiéru? Krok po kroku s vami naplánujeme Váš ideálny domov snov.

2. Stabilita.
Mať domov vám dáva pocit stability. Nemusíte sa obávať, že prenajímateľ zvýši nájomné, alebo vás požiada, aby ste sa odsťahovali. A budete v pohode, nakoľko presne viete, aká je výška splátky vášho úveru na bývanie.

3. Budovanie vlastného imania.
Kúpa mobilného domu na bývanie je výborná investícia. Navyše, ak hodnota vášho mobilného domu stúpne, pri jeho prípadnom predaji zarobíte viac peňazí.
Ako nájomca nikdy nezažijete budovanie vlastného imania.

NEVÝHODY VLASTNÍCTVA MOBILNÉHO DOMU.
Teraz, keď poznáte niektoré z výhod vlastníctva mobilného domu, je tiež dôležité poznať nevýhody, ktoré s vlastníctvom môžu prísť:

1. Dodatočné výdavky.
S vlastníctvom mobilného domu sú spojené výdavky, ako poistenie, dane, platba za elektrickú energiu, vodné a stočné atď. Zodpovedáte aj za akékoľvek poruchy a ich opravy. Už to nebude také jednoduché, že ich iba nahlásite prenajímateľovi, či správcovi nehnuteľnosti, ktorý sa o to postará.

2. Sťahovanie nie je jednoduché.
Byť majiteľom mobilného domu znamená zapustiť korene. Napríklad, ak máte pracovnú ponuku, alebo životnú zmenu, ktorá si vyžaduje sťahovanie, nie je to také jednoduché, ako zbaliť sa a odísť z nájmu.

VÝHODY PRENÁJMU.
Ak má váš život tendenciu byť menej predvídateľný a máte preferujete nízkonákladový životný štýl bývania, môže byť pre vás najlepšou voľbou prenájom. Pozrime sa na niektoré výhody prenájmu:

1. Prenajímateľ sa stará o opravy.
Nehnuteľnosti si v priebehu času vyžadujú opravy a údržbu. Ak žijete v nájme, tieto náklady sa zvyčajne realizujú na účet prenajímateľa.

2. Prístup k vybavenosti
Mnohé moderné bytové a apartmánové komplexy majú výborné vybavenie a môžu poskytovať aj dodatočné benefity: fitness zariadenia, bazény, parky, vírivky a pod. Najlepšie na tom je, že nie ste zodpovedný ani za ich údržbu.

NEVÝHODY PRENÁJMU.
Všetci si zrejme uvedomujeme zjavné nevýhody, ktoré so sebou prenájom prináša. Pozrime sa na ne podrobnejšie:

1. Neistota.
Nikdy neviete, kedy môže nastať situácia, že prenajímateľ vás požiada o vysťahovanie, resp. nepredĺži nájomnú zmluvu na ďalšie obdobie. Môže byť stresujúce nájsť si rýchlo inú nehnuteľnosť, najmä ak máte rodinu. Navyše presťahovaním sa budete musieť prispôsobiť novým okolnostiam a životným situáciám, ako napr. strata vybudovaných sociálnych kontaktov, nová dostupnosť k službám a školám pre deti, či dostupnosť do práce.

2. Nedostatok súkromia.
Nájomcovia sa možno budú musieť vysporiadať s poruchami, ktoré nemôžu ovplyvniť, čo môže byť nepohodlné, ak máte malé deti alebo pracujete z domu.
Niekoľko príkladov? Roztrhnutý radiátor v byte nad vami, štekajúci pes v susednom byte, večne hádajúci sa susedia, fajčiari na balkóne pod vami, problém s parkovaním a podobne.

3. Rastúce nájomné.
Zvyčajne sa nájomné zmluvy uzatvárajú na jeden rok. Dovôdom je, aby prenajímateľ vedel zvýšením nájomného reagovať a infláciu, či zvýšenie cien médií, daní a pod.

Zrátané a podčiarknuté – vlastniť mobilný dom, alebo pokračovať v prenájme je v konečnom dôsledku vždy o tom, čo najlepšie vyhovuje vašej aktuálnej finančnej situácii a životnému štýlu.

Ak sa rozhodnete pre kúpu mobilného domu Arktik, Wood, či Modern, ozvite sa nám. Radi vám pomôžeme stať sa sebavedomým majiteľom celoročného mobilného domu.

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *