+421 905 666 020 | info@flexidom.eu
Celoročné mobilné domy Modern

Rozhodnutie, kde budete bývať, je veľmi dôležité. Je to rozhodnutie na dlhý čas. Existuje niekoľko základných parametrov, ktoré by ste mali zvážiť pri kúpe pozemku. O týchto ste už určite uvažovali:

  • Aká je dostupnosť do práce?
  • Aká je vzdialenosť do školských zariadení?
  • Vyhovuje vám príslušná občianska vybavenosť?
  • Aká je vzdialenosť od rodiny a blízkych priateľov?
  • Aké sú miestne stavebné a územné zákony?

Pri hľadaní správneho miesta pre mobilný dom sa však nezabudnite zamyslieť aj nad nasledovnými faktami :

Vyhovuje vám život na vidieku?
Láka vás opustiť zhon mestského života? Nevadí vám dlhšie dochádzanie do mesta za občianskou vybavenosťou? V tom prípade je  vidiecky život pravdepodobne to, o čom snívate. Pokiaľ ide o cenu, obyčajne platí, že čím “viac na vidiek”, tým sú pozemky lacnejšie.

Je pre vás život v meste to pravé?
Umiestnenie mobilného domu vo väčších mestách môže byť komplikovanejšie. Ak však preferujete mestský život, najlepšou voľbou môže byť predmestie. Z prímestských častí je cesta do centra mesta obyčajne krátka. Navyše väčšina predmestí má kvalitnú občiansku vybavenosť, čo je tiež výhoda.

Záplavové oblasti.
Skontolovať, či sa pozemok nenachádza v záplavovej oblasti je veľmi dôležitým krokom na ochranu vašej investície. 
Pozemky nachádzajúce sa v záplavových oblastiach budú lacnejšie, ako iné pozemky v danej oblasti. Je pravda, že mobilný dom je možné postaviť aj na takomto pozemku. Avšak zvážte náklady v porovnaní s potenciálnymi úsporami, ak by ste kúpili pozemok mimo záplavovej oblasti. Iba tak zistíte, či je to dobrý obchod.
Takisto by ste mali vedieť, že keď si kúpite pozemok v záplavovej oblasti, ovplyvníte svoje poistné sadzby, či nebudete sa môcť kvalifikovať na určité typy úverov.

Zónovanie.
Bohužiaľ, mobilný dom nemôžete umiestniť na akýkoľvek dostupný pozemok. Pred kúpou pozemku je dôležité skontrolovať územný plán. Uistite sa, že s umiestnením mobilného domu na pozemku nebudete mať  problém. Najlepším miestom na kontrolu pred prijatím akéhokoľvek rozhodnutia o kúpe pozemku je miestny úrad.

Inžinierske siete.
Sú na pozemku inžinierske siete? V akom stave? Ak nie sú, odkiaľ je možné sa na inžinierske siete napojiť? Aké budú náklady na privedenie inžinierských sietí na pozemok? 
Následne si porovnajte v tej istej lokalite cenu pozemku “s” a “bez” inžinierskych sietí. Ktorý pozemok vám dáva ekonomický zmysel?

Čo ak musíte urobiť kompromis?
Nevyberajte si pozemok len preto, že je lacnejší, než váš vysnivaný pozemok na mieste, kde by ste chceli naozaj bývať. Ak urobíte nesprávnu voľbu, možno zistíte, že často navštevujete “mesto vedľa vás”. To znamená, že peniaze, ktoré ste ušetrili pri kúpe pozemku, míňate na benzín. A navyše míňate aj svoj drahocený čas.

Ak už máte pozemok a chceli by ste vedieť, aký mobilný dom je na pozemok možné umiestniť, neváhajte nás kontaktovať. Grátis urobíme obhliadku prístupovej cesty a pozemku. A potom si už len stačí vybrať mobilný dom Arktik, mobilný dom Wood, či mobilný dom Modern.

1 Comment

  1. Mária Pomothyová
    08.04.2023 at 8:26 pm

    Prosím, ak budete vedieť o malom pozemku napr. Liptovské Revúce,veľmi by ma potešilo, já mám tento rok 66 r. tak aby som si aj užila MD. Vďaka za pomoc.Maja

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *