+421 905 666 020 | info@flexidom.eu

Mobilný dom si vyžaduje údržbu tak, ako každý iný dom, či nehnuteľnosť. Zostavili sme zoznam rutinných činností, ktoré vám pomôžu udržať váš mobilný dom v skvelej kondícii!

1. Aspoň jedenkrát za rok skontrolujte vyrovnanie / vyváženie mobilného domu pomocou vodováhy.

2. Pravidelne skontrolujte vizuálne stav strešnej krytiny.

3. Skontrolujte, či tesnenie okolo okien a dverí nie je porušené. V prípade potreby tieto oblasti znovu utesnite.

4. Ak je vonkajší obklad vášho mobilného domu Siding, môžete ho vyčistiť vodou a jemným čistiacim prostriedkom. Drevený vonkajší obklad sa doporučuje prebrúsiť a pretrieť po piatich rokoch.

5. Pravidelná kontrola odkvapového systému je jednoduchý spôsob, ako zabrániť poškodeniu konštrucie a strechy. Upchaté odkvapy môžu spôsobiť zatekanie.

6. Vnútorné steny z laminovanej drevotriesky môžete umyť jemným čistiacim prostriedkom.

7. V prípade škvŕn na strope je vždy najlepšou voľbou premaľovanie. Pri bodovom ošetrení môžete škvrny prekryť napríklad bielou kriedou.

8. Vyhnite sa abrazívnym čistiacim prostriedkom pri čistení umývadla, vane, či sprchovacieho boxu. Tie môžu spôsobiť zmenu farby sanity, či poškodiť ich povrch.

Dodržiavaním týchto jednoduchých rád ochránite vašu investíciu a hodnota mobilného domu neklesne v dôsledku opotrebovania. Udržujte svoj mobilný dom v kondícii týmito rutinnými činnosťami. Vďaka nim dokážete zabrániť tomu, aby sa z malých problémov stali veľké problémy.

V prípade otázok nás kontaktujte  na info@flexidom.eu

Pridať komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *